Adsense Başvuru Cevabının Anlamı


  Pek çok kişi, adsense başvurularının neden reddedildiğini bilmek ister. Bu da gayet doğal bir şey. Ancak bazı red cevaplarından, tam olarak ne eksiğimiz olduğunu anlayamayabiliriz. Ben de sizlerle, bu konuda en çok kafa karıştıran ve insanları en çok dumura uğratan adsense cevabını paylaşmaya, ve ne anlama geldiğini anlatmaya karar verdim.


Eğer adsense'den aldığınız cevaptan hiç bir şey anlamadıysanız, muhtemelen size gelen mail şudur:

Merhaba *********** ,Google AdSense'e olan ilginizden dolayı teşekkürler. Başvurunuzu gözden geçirdikten sonra, program kriterlerimize uymadığını uzmanlarımız gördüler. Bu yüzden, sizi programımıza kabul edemiyoruz.

Google reklamlarının yayıncılarımız için olduğu kadar reklamverenlerimiz için de etkililiğini sağlayacağına inandığımız bazı kurallarımız var. Bütün yayıncıları gözden geçiririz, ve herhangi bir başvuruyu reddetme hakkımızı da saklı tutarız. Biz büyüdükçe, programımızı daha geniş web içeriği sunan web yayıncılarına genişletebileceğimizi düşünüyoruz.

Unutmayın ki kararımızın ayrıntılı sebepleri ile ilgili sorulara cevap veremeyebiliriz. Anlayışınız için teşekkürler.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi


  Bu maili ilk okuduğunuzda tam olarak reddedilişinizin sebebini anlamamanız gayet doğal çünkü bu mesaj sanki "Sizi beğenmedik ama bir sebebi yok. Varsa bile söylememiz gerekmez." denilmek istenir gibi hazırlanmış. Ancak bu yazıda bundan fazlası var. Bu mail, aslında pek belli etmese de, sitenizin neden kabul edilmediğini en iyi açıklayan adsense maili. Çünkü adsense den gelen diğer red mailleri genelde "içeriğiniz uygun değil" gibi, çok kapsamlı olan ve bu yüzden pek açıklayıcı olmayan sebepler sunar. Bu mail ise işi şu cümleyle bitiriyor:

Biz büyüdükçe, programımızı daha geniş web içeriği sunan web yayıncılarına genişletebileceğimizi düşünüyoruz.

  Yani Google Adsense size aslında şunu söylemek istiyor:

  Zaten sayısız sitede reklamlarımızı gösteriyoruz. O yüzden artık derdimiz mümkün oldukça çok sitede reklam göstermek değil, mümkün oldukça büyük sitelerde reklamlarımızı göstermek. 

"Biz yeterince büyüdük, ama senin siten yeteri kadar büyük değil. Bu yüzden seni almıyoruz." diyor google. Buradaki büyük olmak kavramını yanlış yorumlamayın. Adsense in bu mail ile sizden tek istediği, daha geniş içerik üretmeniz. Yani 3-4 yazı veya sayfa bulunan bir site adsense için artık yeterli gelmiyor. Sitenize 8-10 yazı veya sayfa daha eklemelisiniz ki bir şansınız olabilsin.


  Eğer size gelen adsense cevabı bundan farklıysa, ancak ne denilmek istediğini anlamadıysanız, lütfen yorum yapın ki sorularınıza cevap bulmanıza yardımcı olayım.Sonraki

Şunlar da ilginizi çekebilir:

Ara

Reklam